GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Keramik 6216088
*
nr 621 6088
Keramik
3 delar, 1950-tal, två skålar med brun glasyr märkta: ”Munk”, vas med grön och svart glasyr, höjd ca 17, 5 cm
Utrop:
100 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 januari 2010
kl 18:09:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/1 18:03:51
1
Vinnande bud
- Tema
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik
-
5025 Assietter
12 st, Grindley, England
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:50
-
5252 Bordslampor
ett par, Keramik. Höjd: 58 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:47
-
5259 Burkar
2 st, Kina. Höjd: 11-11,5
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:59
-
5418 Fat
2 st, Ekeby, bland annat Ingrid Atterberg. Längd: ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:47
-
5045 Fat
Kina. Diameter: 15 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:50
-
5087 Fruktfat
Jonathan Adler, "Eve", porslin. Längd: 45 cm. Djup..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:59
*
Keramik
nr 621 6088
Keramik
3 delar, 1950-tal, två skålar med brun glasyr märkta: ”Munk”, vas med grön och svart glasyr, höjd ca 17, 5 cm
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 januari 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/1 18:03:51 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik
-
5025 Assietter
12 st, Grindley, England
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:50 -
5252 Bordslampor
ett par, Keramik. Höjd: 58 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:47 -
5259 Burkar
2 st, Kina. Höjd: 11-11,5
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:59
-
5418 Fat
2 st, Ekeby, bland annat Ingrid Atterberg. Längd: ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:47 -
5045 Fat
Kina. Diameter: 15 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:50 -
5087 Fruktfat
Jonathan Adler, "Eve", porslin. Längd: 45 cm. Djup..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:59